Lochem maakt zich op voor het hoogtepunt van het jaar: de Keidagen. Het evenement draait op een mix van toegewijde vrijwilligers, bekende artiesten en een breed programma. Terwijl elders zorgen over regeldruk en incidenten toenemen, wordt in Lochem juist uitgekeken naar een feestweek zonder problemen.
Kermissen en evenementen zien zich steeds vaker geconfronteerd met strenge regels, milieueisen, stijgende kosten en incidenten die hun festiviteiten overschaduwen. Toch lijkt het grootste evenement van Lochem zich hier niets van aan te trekken.
"We zijn natuurlijk wel afhankelijk van hoe mensen zich gedragen op zo'n feest. Eentje hoeft maar iets geks te doen... Maar we beschikken over goede beveiliging en goede contacten met de politie. Tot nu toe ervaren we gelukkig geen gedoe", zegt Gerjan Vorkink van de Stichting Keidagen Events Lochem.
De Keidagen vinden dit jaar plaats van 28 mei tot en met 1 juni. Naar verwachting komen er ongeveer 10.000 bezoekers op af.
Die grootte zit vooral in het brede aanbod. Vorkink: "Donderdag, zaterdag en zondag is er overdag veel te doen. We bieden een mix aan. Niet alleen kermis, maar ook theater en muziek. Je kunt het nooit iedereen naar de zin maken, maar ik denk dat er voor iedereen wel wat tussen zit."
Donderdag 29 mei trekken artiesten uit Italië, Spanje en Nederland naar Lochem. Ze komen voor straattheater dat de lach opwekt en de blik vangt. "Het moet vermaken, maar ook iets bijzonders hebben. Artistiek zijn", zegt Vorkink.
De feesttent is dit jaar opnieuw het kloppend hart van de Keidagen, met een programma met bekende namen als Jannes, Ammar, Partysquad, Russo, Mental Theo en de Gebroeders Ko.
De tent is vijf dagen lang geopend, van woensdag tot en met zondagmiddag. Dat de feesttent populair is, blijkt wel: voor de drukbezochte vrijdag- en zaterdagavond zijn de kaarten al uitverkocht.
De organisatie straalt rust en vertrouwen uit: de voorbereidingen verlopen soepel en zelfs het uitverkochte Normaal-concert, dat tijdens de Keidagen plaatsvindt, wordt niet als concurrentie gezien.
Vorkink: "Mensen kijken vaak de kat uit de boom richting donderdagavond, vanwege de theatermiddag. Dat is al jaren zo. En Normaal zit ons zeker niet in de weg. Normaal trekt mensen uit het hele land, wij moeten het van mensen uit de omgeving hebben."
Ook staan volgens Vorkink de vrijwilligers te popelen. "We hebben vrijwilligers genoeg. Bovendien met leuke aanwas van onderaf. Mensen vinden het leuk om mee te helpen. Ze krijgen zelf een kaartje voor een willekeurige avond naar keuze en aan het einde van het jaar ontvangen ze nog een aardigheidje van ons. Waardering voor vrijwilligers, dat is belangrijk."
©Copyright 2025 - Stichting Keidagen Events Lochem | Fotografie door Jorpics.com | Website door SYGIT